Vishay Dale RNC60H1694BSB14
Part No.:
RNC60H1694BSB14
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNC60H1694BSB14.pdf
Description:
RES 1.69M OHM 1/4W .1% AXIAL
Comments
RNC60H1694BSB14 Specifications
Resistance:
1.69 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate:
S (0.001%)