Vishay Dale RNC65H2004BPB14
Part No.:
RNC65H2004BPB14
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNC65H2004BPB14.pdf
Description:
RES 2M OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Comments
RNC65H2004BPB14 Specifications
Resistance:
2 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)