Vishay Dale RNR70J4701BRBSL
Part No.:
RNR70J4701BRBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RNR70J4701BRBSL.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Comments
RNR70J4701BRBSL Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)