YAGEO RSF200JR-73-130R
Part No.:
RSF200JR-73-130R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF200JR-73-130R.pdf
Description:
RES 130 OHM 5% 2W AXIAL
Comments
RSF200JR-73-130R Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)