YAGEO RSF200JR-73-22K
Part No.:
RSF200JR-73-22K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF200JR-73-22K.pdf
Description:
RES 22K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:994
Comments
RSF200JR-73-22K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RSF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)