YAGEO RSF200JT-73-91K
Part No.:
RSF200JT-73-91K
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF200JT-73-91K.pdf
Description:
RES 91K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:990
Comments
RSF200JT-73-91K Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
91 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)