Stackpole Electronics Inc RSF2JA39K0
Part No.:
RSF2JA39K0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF2JA39K0.pdf
Description:
RES 39K OHM 5% 2W AXIAL
Comments
RSF2JA39K0 Specifications
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
39 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)