Stackpole Electronics Inc RSF2JT110R
Part No.:
RSF2JT110R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF2JT110R.pdf
Description:
RES 110 OHM 5% 2W AXIAL
Comments
RSF2JT110R Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)