YAGEO RSF2WSJT-73-56K
Part No.:
RSF2WSJT-73-56K
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF2WSJT-73-56K.pdf
Description:
RES 56K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:426
Comments
RSF2WSJT-73-56K Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
56 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)