YAGEO RSF300JT-91-100K
Part No.:
RSF300JT-91-100K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF300JT-91-100K.pdf
Description:
RES 100K OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:996
Comments
RSF300JT-91-100K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RSF
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)