YAGEO RSF500JT-91-15R
Part No.:
RSF500JT-91-15R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF500JT-91-15R.pdf
Description:
RES 15 OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:980
Comments
RSF500JT-91-15R Specifications
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)