YAGEO RSF500JT-91-82K
Part No.:
RSF500JT-91-82K
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSF500JT-91-82K.pdf
Description:
RES 82K OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:806
Comments
RSF500JT-91-82K Specifications
Resistance:
82 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)