Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR110
Part No.:
RSMF1JTR110
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RSMF1JTR110.pdf
Description:
RES 0.11 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:804
Comments
RSMF1JTR110 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RSMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
110 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)