Vishay Sfernice RTO020F1R000FTE3
Part No.:
RTO020F1R000FTE3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RTO020F1R000FTE3.pdf
Comments
RTO020F1R000FTE3 Specifications
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.606" (15.40mm)