Vishay Sfernice RTO050F8R000FTE1
Part No.:
RTO050F8R000FTE1
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RTO050F8R000FTE1.pdf
Comments
RTO050F8R000FTE1 Specifications
Resistance:
8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
TO-220
Size / Dimension:
0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)