Vishay Dale RWR71N50R0BRS73
Part No.:
RWR71N50R0BRS73
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR71N50R0BRS73.pdf
Description:
RES 50 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR71N50R0BRS73 Specifications
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Failure Rate:
R (0.01%)