Vishay Dale RWR78S2R15BRRSL
Part No.:
RWR78S2R15BRRSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR78S2R15BRRSL.pdf
Description:
RES 2.15 OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR78S2R15BRRSL Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.15 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
R (0.01%)