Vishay Dale RWR78S3282BRRSL
Part No.:
RWR78S3282BRRSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR78S3282BRRSL.pdf
Description:
RES 32.8K OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR78S3282BRRSL Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
32.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
R (0.01%)