Vishay Dale RWR78SR100DSB12
Part No.:
RWR78SR100DSB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR78SR100DSB12.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 10W 0.5% WW AXIAL
Comments
RWR78SR100DSB12 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
S (0.001%)