Vishay Dale RWR80NR500FSBSL
Part No.:
RWR80NR500FSBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR80NR500FSBSL.pdf
Description:
RES 0.5 OHM 2W 1% WW AXIAL
Comments
RWR80NR500FSBSL Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
500 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
S (0.001%)