Vishay Dale RWR80S33R2FRB12
Part No.:
RWR80S33R2FRB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR80S33R2FRB12.pdf
Description:
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
RWR80S33R2FRB12 Specifications
Resistance:
33.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)