Vishay Dale RWR80S3700BSB12
Part No.:
RWR80S3700BSB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR80S3700BSB12.pdf
Description:
RES 370 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR80S3700BSB12 Specifications
Resistance:
370 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
S (0.001%)