Vishay Dale RWR80SR453DSS73
Part No.:
RWR80SR453DSS73
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR80SR453DSS73.pdf
Description:
RES 0.453 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Comments
RWR80SR453DSS73 Specifications
Resistance:
453 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
S (0.001%)