Vishay Dale RWR81N1R00DSB12
Part No.:
RWR81N1R00DSB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR81N1R00DSB12.pdf
Description:
RES 1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Comments
RWR81N1R00DSB12 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)