Vishay Dale RWR81N21R0BRS73
Part No.:
RWR81N21R0BRS73
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR81N21R0BRS73.pdf
Description:
RES 21 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR81N21R0BRS73 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
21 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
R (0.01%)