Vishay Dale RWR81N22R1DSS70
Part No.:
RWR81N22R1DSS70
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR81N22R1DSS70.pdf
Description:
RES 22.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Comments
RWR81N22R1DSS70 Specifications
Resistance:
22.1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)