Vishay Dale RWR81N4R02BRS73
Part No.:
RWR81N4R02BRS73
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR81N4R02BRS73.pdf
Description:
RES 4.02 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR81N4R02BRS73 Specifications
Resistance:
4.02 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
R (0.01%)