Vishay Dale RWR81NR301FSBSL
Part No.:
RWR81NR301FSBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR81NR301FSBSL.pdf
Description:
RES 0.301 OHM 1W 1% WW AXIAL
Comments
RWR81NR301FSBSL Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
301 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)