Vishay Dale RWR81S39R2FRB12
Part No.:
RWR81S39R2FRB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR81S39R2FRB12.pdf
Description:
RES 39.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Comments
RWR81S39R2FRB12 Specifications
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Resistance:
39.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
R (0.01%)