Vishay Dale RWR81SR130DSB12
Part No.:
RWR81SR130DSB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR81SR130DSB12.pdf
Description:
RES 0.13 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Comments
RWR81SR130DSB12 Specifications
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Resistance:
130 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)