Vishay Dale RWR82N1R04DRBSL
Part No.:
RWR82N1R04DRBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR82N1R04DRBSL.pdf
Description:
RES 1.04 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Comments
RWR82N1R04DRBSL Specifications
Resistance:
1.04 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate:
R (0.01%)