Vishay Dale RWR82S4R99BSS70
Part No.:
RWR82S4R99BSS70
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR82S4R99BSS70.pdf
Description:
RES 4.99 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Comments
RWR82S4R99BSS70 Specifications
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.99 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate:
S (0.001%)