Vishay Dale RWR82SR180DRBSL
Part No.:
RWR82SR180DRBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR82SR180DRBSL.pdf
Description:
RES 0.18 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Comments
RWR82SR180DRBSL Specifications
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Resistance:
180 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate:
R (0.01%)