Vishay Dale RWR84S23R2FSRSL
Part No.:
RWR84S23R2FSRSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR84S23R2FSRSL.pdf
Description:
RES 23.2 OHM 7W 1% WW AXIAL
Comments
RWR84S23R2FSRSL Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
23.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
S (0.001%)