Vishay Dale RWR84S2870FSBSL
Part No.:
RWR84S2870FSBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR84S2870FSBSL.pdf
Description:
RES 287 OHM 7W 1% WW AXIAL
Comments
RWR84S2870FSBSL Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
287 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
S (0.001%)