Vishay Dale RWR89N1R00BRB12
Part No.:
RWR89N1R00BRB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR89N1R00BRB12.pdf
Description:
RES 1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR89N1R00BRB12 Specifications
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
R (0.01%)