Vishay Dale RWR89S3011BSBSL
Part No.:
RWR89S3011BSBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR89S3011BSBSL.pdf
Description:
RES 3.01K OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Comments
RWR89S3011BSBSL Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
3.01 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
S (0.001%)