Vishay Dale RWR89S3920FRB12
Part No.:
RWR89S3920FRB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR89S3920FRB12.pdf
Description:
RES 392 OHM 3W 1% WW AXIAL
Comments
RWR89S3920FRB12 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
392 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
R (0.01%)