Vishay Dale RWR89S9090BSRSL
Part No.:
RWR89S9090BSRSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR89S9090BSRSL.pdf
Description:
RES 909 OHM 0.1% 3W AXIAL
Comments
RWR89S9090BSRSL Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
909 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
S (0.001%)