Vishay Dale RWR89SR499DSBSL
Part No.:
RWR89SR499DSBSL
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR89SR499DSBSL.pdf
Description:
RES 0.499 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Comments
RWR89SR499DSBSL Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
499 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
S (0.001%)