Vishay Dale RWR89Z3010DRB12
Part No.:
RWR89Z3010DRB12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.RWR89Z3010DRB12.pdf
Description:
RES 301 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Comments
RWR89Z3010DRB12 Specifications
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR89Z
Packaging:
Bulk
Resistance:
301 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
3W
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
R (0.01%)