Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR16S0001509JA500
Part No.:
SFR16S0001509JA500
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SFR16S0001509JA500.pdf
Description:
RES 15 OHM 1/2W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:474
Comments
SFR16S0001509JA500 Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)