Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR2500001203JA100
Part No.:
SFR2500001203JA100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SFR2500001203JA100.pdf
Description:
RES 120K OHM 0.4W 5% AXIAL
Comments
SFR2500001203JA100 Specifications
Series:
SFR25
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)