Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR2500006650FR500
Part No.:
SFR2500006650FR500
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SFR2500006650FR500.pdf
Description:
RES 665 OHM 0.4W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:867
Comments
SFR2500006650FR500 Specifications
Series:
SFR25
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
665 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)