Ohmite SM102032004JE
Part No.:
SM102032004JE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SM102032004JE.pdf
Description:
RES 2M OHM 5% 1W RADIAL
Comments
SM102032004JE Specifications
Resistance:
2 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)