Ohmite SM104035003FE
Part No.:
SM104035003FE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SM104035003FE.pdf
Description:
RES 500K OHM 1% 1.5W RADIAL
Comments
SM104035003FE Specifications
Resistance:
500 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)