Ohmite SM108031007FE
Part No.:
SM108031007FE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SM108031007FE.pdf
Description:
RESISTOR
Comments
SM108031007FE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Super Mox
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
1 GOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Current Sense, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)