Ohmite SM108034004FE
Part No.:
SM108034004FE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SM108034004FE.pdf
Description:
RES 4M OHM 1% 2.5W RADIAL
Comments
SM108034004FE Specifications
Resistance:
4 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2.5W
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)