KOA Speer Electronics, Inc. SPR2CT521R331J
Part No.:
SPR2CT521R331J
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SPR2CT521R331J.pdf
Shipping
Inventory:924
Comments
SPR2CT521R331J Specifications
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.472" L (4.20mm x 12.00mm)