YAGEO SQM10AJB-33K
Part No.:
SQM10AJB-33K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.SQM10AJB-33K.pdf
Description:
RES 33K OHM 5% 10W RADIAL
Shipping
Inventory:970
Comments
SQM10AJB-33K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SQM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Composition:
Ceramic
Features:
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
2.067" (52.50mm)